2010. febr. 28.

La Baletta

Mai adag számunk köré vagy inkább mellé kerekített sztorink visszatér várhatóan a megszokott fázisba, vagyis altatni fog, mindezt nem elrettentésként vetíti előre a Mesélő, pusztán a várható hatást jelzi előre, szóval kispárnát a fejek alá, fél szem az ágyon, olvassátok végig, majd véleményezés után irány a jó puha ágy. Update: így túl a sztorin, talán annyira mégsem bágyasztó, szóval annyira nem kell sietni az alvással.

Nyissunk rögtön Szellem-csalogató dallal, a múltkori Broadway-os, jelmezbálos kaland, mindenkit ugyan nem ragadott meg, sőt, páran nem fejtik ki véleményüket sajnos, de akik aktívak voltak, mint a Szellem, azok bizony éppen kipihenik a Bál fáradalmait, szóval semmiképp nem lenne jó valami zúzóssal nyitni, tehát összességében kímélni kell a Szellemet. Így aztán a Fuvolás Lány egy instrumentális szerzeményt játszik, Presser Gábor La Baletta című művét, a dallamvilág tökéletesen illeszkedik pikolóra is, így aztán a Szellem széles mosolyok közepette bújik elő a lámpásból és máris keríti elő a szőnyeget, majd égszínkék füsttől ölelve teleportálunk is kedvenceink városába.

Megérkezvén tapasztaljuk, hogy kedvenceink egy csellel készülnek fogadván bennünket, mindketten két számmal nagyobb cuccba bújnak, ezáltal nagyon menőnek öltöznek, céljuk, mint mondják, hogy a lehető legátlagosabbnak tűnjenek, azért, hogy bemehessenek egy DVD-ket áruló boltba és személyesen nyomozzák ki mi a helyzet azon a fronton. A front a házimozis piac természetesen, csak, hogy tisztázzuk.

Szóval előbb a Mr. sétál be az üzletbe, a hatás kedvéért egész héten nem borotválkozott és még kontaktlencsét is visel, hogy jellemzően kék szemeit elrejtse, barnára színezze. Egyedül megy be, hogy kevésbé legyen feltűnő, pulcsijának kapucniját lezseren fejére csapja, csak, hogy haját mind inkább összekócolja.

Az utasok a Szépséggel addig a bolt előtt várakoznak, előbbiek bámulnak maguk elé, már-már hitetlenül persze, hogy vajon miért és hogy jutott az eszükbe mindez. Biztos gondoltak spontán egy lazát, hm, vagy lehet, egész héten a legjobb tervről agyaltak, persze nem avatnak be minket, pedig nagyon szépen kérjük, még a Fuvolás Lány Shrek 2-ből elcsent Csizmás Kandúr nézését is bevetjük, mindhiába, makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy legyen titok.

Szóval az átlagosnak öltözött Z belépett a boltba, úgy tűnik a siker teljes, mert sikerült beolvadnia a bolt vásárlóinak tömegébe. Azon a ponton vált gyanússá, hogy a Megint 17 DVD/blu-ray aktuális heti eladási mutatói iránt kezdett érdeklődni, ami ugye fura, hiszen miért érdekelnének valakit ennyire a számok, de az eladók úgy voltak vele, hogy sok furcsaságot láttak már az Angyalok Városában, egy ilyen apróságon nem fognak fennakadni. El is mesélik, – na jó, nem állítható, hogy lelkesen – hogy a január 25-31-ig terjedő időszakban erőteljes visszaesés volt tapasztalható, amennyiben mindösszesen 684 példányt sikerült eladni. Ezzel mondjuk 10,642 db-ra növelték a 2010-ben eladott lemezek számát, és pontosan egy hónap alatt sikerült ezt prezentálni. Ha ugye átlagot akarunk vonni, akkor ez heti 2,661 példány eladását jelentené – szóval ennyit az átlagról. Ami biztos, hogy ez a 684 példány az eladó szerint 13,694 dollárnyi bevételt hozott.

Ezzel Zac ki is derítette amit akart. A sor a Szépségen van. Ő is laza ruhába öltözött, sőt, hasonló sapkát is húzott, mint amit a Bandslam-ban viselt, a haját összefogta, sminkről szó sem volt, ellenkezőleg, ezeken felül pedig igyekezett közönyös arcot vágni, és az iPod sem hiányozhatott a füléből. Ilyen álruhában bement ugyanabba a boltba. Az eladónak kezdett egyre gyanúsabb lenni a dolog: előbb egy tipikusan átlagos, már-már flegma srác egy népszerű film számairól érdeklődött, most meg itt van egy teljesen közönyös lány, aki szintén borzalmasan átlagosnak látszik, erre a HSM 3 DVD/blu-ray eladási mutatóiról érdeklődik. Ez már a sokat látott eladónak is kezd gyanús lenni.

Node, mivel ez a lány egy HSM 3 blu-ray-t tesz a kosarába, hihető, hogy tényleg érdekli a téma. Meg is tudhatja, hogy január 25-31-ig 388 db lemezt adtak el összesen, ami nem kimondottan sok, az idén mondjuk ezzel együtt 4,805 példány eladása jegyezhető fel. Ahhoz képest, hogy szép lassan egy éve van forgalomban a film, annyira nem rossz eredmény talán. Viszont tudnia kell azt is – folytatja az eladó, hogy 8,160 dollár folyt be a szóban forgó héten eladott lemezekből. Ezzel V megköszöni a tájékoztatást és a pénztárhoz sétál fizetni – 21 dollár az átlagár, miután kifizeti és elköszön, a pénztáros meg visszaköszön: Bye, Vanessa!

Mire aztán leesik az eladónak is, kik voltak az érdeklődők: egyből visszhangzik a visítás az üzletben – Zaaaaac, Vanessaaaaa, több sem kell a vásárlóknak, elkezdenek rohanni a kijárat felé, eldobva mindent ami a kezükben van, rohannak, gázolva át mindenen, mobiljukkal fényképeket készítve, mint önjelölt paparazzók, erre aztán V és Z is neki kell iramodjon, mert a hálás tömeg képes lenne szétszedni őket, a laza ruhából ki is bújnak és lekezdenek szaladni, még jó, hogy nekünk itt a szőnyeg, hogy követni tudjuk őket, különben legtöbben lemaradnánk de nagyon. Futunk és lebegünk, egészen egy jégkoripályáig, ahol nyomunkat veszíti a tömeg.

Mindezen intermezzo bebizonyította hőseink számára, hogy képtelenség átlagosnak tettetnie magát annak, aki valójában nem átlagos, tehát nekik nincs esélyük erre.

Igen ám, csakhogy a dolgok neheze még csak most jön a Mesélő számára, mindenki örömmel húz korcsolyát. A Mesélő is jégre lép, mivel a MAOW aktuális számait csak így kapja meg. Márpedig a mesekönyv olvasóinak érdekében jégre kell lépnie, mert a mese MAOW számok nélkül, olyan mint…hm, ide kellene valami frappáns hasonlat… szóval olyan, mint… na jó, a frappáns nem megy, úgyhogy mindenkinek a fantáziájára van bízva, hogy milyen.

Miután a Mesélő testével vagy háromszor oda-vissza feltörölte a jeget, az utasok már nem tudják tovább nézni a szerencsétlenkedését, és ráveszik Z-t, hogy inkább mondja azokat a számokat, mielőtt összetöri magát. Persze Z-t sokáig nem kell győzködni, jóindulatú egyrészt, másrészt mivel az utasok megoszlása kb. a Sucker Punch szereplőgárdájának nembeli megoszlásával vetekszik, így külön is érthető.

Meséli tehát, hogy a 13. hétvégéjén a film, ami február 19-21-ig volt, 6,622 dollárt hozott a film 9 mozi műsorán. A 9 mozi a héten is aktuális volt, hétfőn 568 dollár volt a bevétel, ami keddre 753 dollárra nőtt, szerdán pedig 628 dollárnyi bevétel volt regisztrálható a 9 moziban. Csütörtök külön mondatot érdemel, hiszen filmünk az egész mezőny második legnagyobb feltámadását produkálta és 74,7%-os növekedéssel 1,097 dollár bevételt termelt! E hétvége 7 filmszínházban éri, vagyis érte a MAOW-t.

Ne maradjon el heti rendes nemzetközi utazásunk sem, induljunk Malajziába a Dél-kínai tengeren a Vörös Pillangóval – hajónkat tulajdonképpen a számok hajtják, érdekes és teljesen váratlan módon.

Vissza is megyünk az időben egészen december 31-ig, ugyanis ekkorra datálhatjuk a Bandslam bemutatóját a délkelet-ázsiai országban. Össze is barátkozunk néhány helyi lakossal, akik aránylag jól beszélnek angolul, ezért meg tudják magukat néhány utasunkkal, akik pedig tovább is tudják adni nekünk, mi is a sztori. Először is, meg kell hagyni, hogy nagyon kedvesek velünk vendéglátóink, mert látják rajtunk, hogy egészen megéheztünk a nagy útban, úgyhogy némi kókuszdióval kínálnak bennünket – abból úgyis bőven van arrafelé. Szóval fejenként átlag két kókuszdió múlva el is mondják, hogy 17 filmszínház műsorán nyitott a tárgyalt időpontban a film, méghozzá a nem kimondottan acélos eredménynek számító 17,419 dollárral. A január 7-10-ig datálható második hétvégéjén a film alaposan csökkent és 5,529 dollárt hozott. Mindebből már logikusan következik, hogy a harmadik hétvégére már csak 11 moziban futott a film, ezekben 915 dollár volt a termés.

Tekintve, hogy a nem ismertetett adatok lassacskán a Bandslam kapcsán elfogynak és, hogy e mese talán picit kevésbé bágyasztó, mint általában, mindezen nem átlagosságot fejeljük meg azzal, hogy ismerkedjünk meg a záró szakasszal, összesítsük a számokat és nézzük, hogy mire jutottunk ma.

A Zac Efron és Christian McKay főszereplésével készül Me and Orson Welles című film amerikai bevétele vetítésének 14. hetében 1,190,003 dollár, melyet kitartóan követ az 557,602 dollárnyi nemzetközi szám, az összbevétel 1,747,605 dollár.

A Bandslam kapcsán nem volt elmozdulás továbbra is 12,225,023 dolláros összbevételen áll.

A korábbi projektekre térve:

A Megint 17 című film DVD/blu-ray eladásaiból származó bevétel 2010. évben 189,158 dollár, összesen pedig 25,300,427 dollár.

A High School Musical 3 – Senior Year című Nagy Közösségépítő Film idei bevétele a DVD/blu-ray eladásokból 96,088 dollár, összesen pedig immáron 58,907,927 dollár.

Írta: Fant.
Forrás: The Numbers 1 2 3; BoxOfficeMojo 1 2.

Skateboarding in Sydney

- Szuper pasi, szuper szörfdeszkán -

Képek még a hónap közepéről ITT!

2010. febr. 26.

Túl fiatal vagyok ehhez!

Az Egyesült Államokban jelenleg közel 70 000 20-as, 30-as éveiket taposó fiatalt diagnosztizálnak rákkal évente. A "I'm Too Young For This!" ("Túl fiatal vagyok ehhez!") alapítvány az ország egyik legjelentősebb támogatója és segítségnyújtója a betegséggel küzdőknek és a túlélőknek.

A röviden i[2]y nevű szervezet adja a legjobb és legmegfelelőbb segítséget az embereknek koruknak megfelelőlen, hogy bármely szakaszában járnak is a túlélésükért folytatott harcukban, tartalmas életet élhessenek.

A 22 éves amerikai színész, Zac Efron a rákot leküzdő Emily Hobson-hoz csatlakozva mutatott be a korunk egyik legsúlyosabb betegségének, és hívja fel a figyelmünket, hogy itt épp az ideje, hogy szembeszálljunk vele és a megkönnyítsük a betegek mindennapi életét.

Az alapítvány hivatalos honlapját érdemes meglátogatni az angolul tudóknak, amelyre most a fiatal tehetségnek úgy gondolom sikerült ráirányítani a figyelmet! De a küldetés itt még nem érhet véget. Mi büszkénk vagyunk Zac-re!

2010. febr. 24.

A történelem ismétli önmagát

A történelem ismétli önmagát

Richard Linklater rendező és a főszereplők, Zac Efron és Christian McKay beszélnek az új filmjükről, a Me and Orson Welles-ről.


Élőben kisebb. Ez mindig így van. Biztos hallottad a szóbeszédet, hogy milyen parányi Tom Cruise, Al Pacino és Sylvester Stallone valójában.

Zac Efron – egy porszem.

A híres szívtipró – 22 éves és mágnesként vonzza a tinik Twilight-hoz hasonló mértékű hisztérikus vonzalmát – az Austin-hoz szokott rendező, Richard Linklater és Christian McKay színész mellett áll. Így még ő is eltörpül.

A trió azért gyűlt össze, hogy beszélgessen az új filmjükről, a múltban játszódó megnyerő Me and Orson Welles-ről, ami péntektől látható a mozikban. Efron játssza a címben szereplő én-t, míg McKay varázslatosan és ijesztően meggyőzően alakítja Orson Wellest. Robert Kaplow regénye alapján a filmet az austini Holly Gent Palmo és Vince Palmo írta.

Térjünk vissza Zac-hez. (Türelem.) Szűk designer farmer, kockás vadnyugati inget, és fényes, hegyes, fűző nélküli csizmát hord, amitől még manószerűbbnek tűnik. Macskaszerű arca néhány helyen borotválatlan, mintha nagyon-nagyon próbálkozna. Régen hosszú haja már a múlté – amivel Troy Boltonként láthattuk a Disney High School Musical trilógiájában – kócosabb frizurára váltott.

Ahogy belép a szobába, Efron rápillant az iPhone-jára, és látjuk, hogy a háttér egy vintage kép Bruce Lee-ről, félmeztelen, izzadt, és verekedésre készül. Magyarázatot kérünk.

Kiskorom óta az egyik példaképem, az ő filmjeinek is köszönhetem, hogy megszerettem a mozizást”, mondja Efron.

A színész, aki egy ezüst Szent Júdást ábrázoló medált is visel, amit a következő filmjében, a Charlie St. Cloud halála és életében is láthatunk rajta, elárul egy Bruce Lee idézetet, ami alapvető a karrierépítéshez: “A siker alapja az elkötelezettség és az önismeret.

Szerintem ez elég cool”, mondja Efron.

Az elkötelezettség és az önismeret lehetséges, hogy okai annak, amiért Efron úgy döntött, hogy főszerepet vállal a Me and Orson Welles-ben, egy kis költségvetésű, könnyű de élénk megformálása a hatalmas ambíciónak és tehetségnek, amely 1930 New Yorkjában Welles legendás Mercury Színházában hemzsegett. Efron Richardot játssza, egy tinédzsert, aki a színpad dicsőségére áhítozik, belebotlik Welles társulatába, és kap egy kis szerepet a színész-rendező forradalmasító Shakespeare-darabjában, a Julius Caesarban.

Efron játssza a főszerepet, de ha kicsit udvariatlan is, meg kell hagyni, hogy McKay Welles-ként lesöpri a színpadról ezt a fiatal előadót.

Ahogy ennek lennie kell. McKay, egy viszonylag ismeretlen angol színész, feléleszti Welles véget nem érő hősködését és hetvenkedését, nagyzási hóbortját és behízelgő bájának valamint doromboló megtévesztésének paradox keverékét. Hangja és testfelépítése is a fiatal Welles-re emlékeztet.

Kaplow segítségéve Linklater McKay-t 2007-ben találta meg egy Off Broadway darabban, az egyszereplős Rózsabimbó: Orson Welles életei-ben. Akkor egy kritika ezt írta McKay-ról: [McKay] annyira jól játszik, hogy úgy érzed, mintha magát Wellest látnád.

A filmben ugyanez igaz rá, amelyről Linklater, McKay és Efron társaságában beszélgettünk múlt héten Austinban a film helyi premiere előtt a Paramount Theatre-ben.

American Statesman: (Linklater-hez) Mi vonzotta pontosan a film elkészítésében?

Richard Linklater: Nem készítettem még filmet a filmkészítésről – pillanatnyilag nincs kész a saját verzióm az Amerikai éjszakára – de filmet készíteni egy színdarab próbáiról ugyanaz a kategória. Mindkettőben színészek szerepelnek, ütköznek a vélemények, és ebben a környezetben kell művészetet létrehozni. Mindez nagyon közel áll azokhoz, akik színházzal vagy filmekkel foglalkoznak. Ez közel áll az ember otthonához. És az ötlet, hogy építsük fel újra ezt a pillanatot egy kevésbé ismert Orson Welles-szel, aki 22 éves, nagyszerű kihívás volt.

Mindenképp lehet hátrányos is, ha olyan emberről készít filmet, aki később az egyik legnagyobb filmkészítő lett, mint Alfred Hitchcock-ról vagy Charlie Chaplin-ről.

Linklater: Ez az ijesztő része. Mert hogy lehet jól megcsinálni? Ez nagyon ijesztő. Igazából duplán ijesztő. Ott van Welles és Shakespeare. És nem csak Shakespeare szomszédságát, hanem Észak-Amerika történelmének legnagyobb Shakespeare-darabját próbálod lemásolni. Jó dolog olyan dolgokhoz vonzódni, amik halálra ijesztenek. De nem kezdtem volna el, ha nem találjuk meg Orsont. Mielőtt belekezdtünk volna a pénzügyi oldalába, vagy egyáltalán értesítjük a projetről a filmes világot, eldöntöttük, hogy megszerezzük Welles-t. Nem akartam folytatni anélkül, hogy pontosan és tiszteletteljesen tudjuk ábrázolni Welles-t. A bolygók felsorakoztak, mikor kaptam Robert Kaplow-tól egy e-mailt, amiben egy New York-I darabban ajánlotta őt.

(McKay-hez) Mennyire elbátortalanító ilyen bombasztikus, életnagyságánál nagyobb karakter alakítása, mint Welles?

Linklater: Christian-nek nem probléma. (Mindenki nevet)

Christian McKay: Ha megijedsz egy szereptől, állandóan a talapzatot bámulod és tátod a szád, akkor nem fogod eljátszani… Sok dolgot kellett megtudnom róla, hogy mit miárt csinált, amit át tudtam élni, és lehetővé tette, hogy a szemébe nézzek ahelyett, hogy egy elérhetetlen zseniként lássam. A 22 éves önmagamra vonatkoztattam. Attól tartok, pont olyan arrogáns és elveszett voltam akkor, mint ő. Ez egy csodálatos idézet Dylan Thomas-tól, hogy “Inkább lennék az, aki voltam, arrogáns és elveszett, mint ami vagyok, alázatos és megfontolt.” Akkor Rachmaninoff harmadik hangversenyét játszottam, és fontos döntést kellett hoznom. Mindezt magabiztosan a tudatlanságban. Aztán persze, mikor Orsont játszod első filmszerepedként, félreteszed a magabiztosságot a tudatlanságodban.

Linklater: Senki nem akar olyan Wellest látni, aki nem magabiztos. A kulcs Christian szerepében az, hogy önmagát is adja benne. Túlságosan szerény.

McKay: Nem, nem vagyok. Tényleg, ha magamat játszottam volna, vagy egy kicsit eltúlozva, nem jutottam volna ki a hotelszobámból. De ha Orson Wellest játszom, akkor nagyszerű!

Linklater: Christian-nek Welles-hez hasonlóan nagyon fiatal korában mondták, hogy zseniális. Túlságosan szerény. Ő világhírű zongorista, bejárta a világot. Ezt a hozzáállást magával hozta.

McKay: Arrogancia és hetvenkedés!

Linklater: Nem, nem, csak magabiztosság, hogy nagyon is volt rá lehetőség, hogy te legyél a film főszereplője.

McKay: Hiszek a sorsban, és abban is, hogy végzetes pillanat volt, mikor megkaptam ezt a szerepet. Nagyon régóta játszottam Orsont színpadon. De ott azt tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy esetenként legszívesebben egy tévé képernyőjébe vernéd a fejét, ha vele együtt vársz és megvárod őt – légy türelmes – és varázslattal jutalmaz meg. És mindig így tesz.

Hogy jött a képbe Zac Efron?

Linklater: Christian után a legbonyolultabb rész az volt, hogy találjunk valakit, aki eljátssza az ifjú Richard szerepét.

Zac Efron: Már ismertem Ricket és a munkáit, és nagyon izgatott voltam, amiért felajánlotta nekem ezt a szerepet. Sokkolt a hír. Azután, hogy befejeztem az akkori munkáimat, ez nagyon eredeti élmény volt. Úgy tűnt mintha az ő szavaival élve sorba álltak volna a bolygók. Úgy tűnt, ez tökéletes. Tudtam, hogy kicsit más lesz és kihívást fog jelenteni.

Azt mondtad, hogy eddig Richard az a karakter, aki a legközelebb áll a valódi énedhez. Ez a színházi hátterednek köszönhető?

Efron: Abszolút. Mindent át tudok élni, amin Richard keresztülmegy. Ez a valódi színház nagyobb változata. Számomra a színházban töltött tíz évem legjobb pillanatait foglalja magába ez a film. Nem volt ilyen eseménydús az életben, de ott volt, és ez volt a valóság. Magába szív ez a világ, a szerelmi kapcsolatokat is beleértve. Minden egyes darab készítésénél megtetszett az egyik színésznő. Nem lehet megállni.

McKay: Komolyan mint Szodoma és Gomora!

Egy ehhez hasonló kisebb, független filmet kiindulásként vagy kitörésként kezelsz mondjuk a komoly filmek világába?

Efron: Szeretném ezt gondolni. Szerintem ennek a filmnek a hangulata, jellege teljesen más.

Linklater: Ez olyan volt, mint egy amerikai indie és európai film keveréke – alacsony költségvetés és szigorú időhatárok. A pénzbeli támogatást európában kaptuk.

A filmben a nyüzsgő színtársulat igazi családi légkört teremt, az örömmel és a drámával együtt, amit ez magába foglal. Milyen nehéz volt ezt rendezőként megteremteni?

Linklater: Szerintem a családi légkör spontán alakult ki. A színészeknél ez a jellemző. Főleg, hogy olyan sokáig abban a színházban rekedtünk és szinte egymás mellett laktunk ugyanabban a hotelben. Együtt éltünk, együtt lélegeztünk. A Mercury Színház hangulata pedig átvette az irányítást. Minden film őrületesnek tűnik, aztán ha közelebbről megfigyeled, csak egymást követő kis dolgoról van szó. Mindenki a saját dolgára koncentrál. Itt egy kicsit magukat kellett adniuk. A színészek múltbeli színészeket játszanak, akik szintén szerepet játszanak egy színdarabban. Szóval kicsit olyan volt, mint a tükrök terme. De ha belépsz, látni fogod, hogy varázslatos.

Fordította: LL.
Eredeti cikk: Austin 360.

Soha ne mond, hogy soha!

Tegnap tették közzé a hírt a publikum számára, hogy a 2007-ben megjelent nagy sikerű Hajlakk film folytatása végül nem fog elkészülni.

Adam Shankman, az első musical rendezője, producere és koreográfusa tegnap osztotta meg a hírt a Twitteren. A következőket írta:

A New Line úgy döntött, az a legjobb, ha nem indulunk neki. Mindannyian egyetértettünk, habár tetszett az ötlet. Soha ne mond, hogy soha. Csak most.

Őszintén szólva, belekavarodtam ebbe az utolsó mondatba. Most úgy érti, ez lesz a kivétel, és ez az a produkció, ami soha nem készülhet el, vagy pedig arra gondol, hogy jelen pillanatban, az elkövetkezendő, belátható jövendőn belül nem vágnak bele egy folytatásba, aminek a gondolata már 2008-ban megfogalmazódott a készítők fejében?

Bár egyszer sem erősítették meg a lassan érkező híreket, és természetesen Zac Efron sem írt alá semmilyen szerződést, a szereplőgárda legtöbb tagja örült a kezdeményezésnek, és szívesen részt vállalt volna egy esetleges második részben.

Forrás: VABN.

2010. febr. 22.

2010-ben is Oscar!

Csak pár napot kellett várnunk a kérdés megfogalmazódása után, és megérkezett rá a válasz, ráadásul micsoda válasz: igenlő válasz!

A tavalyi év után, másodszor fog megjelenni Zac Efron az idén 82. alkalommal megrendezésre kerülő Oscar díjátadó gálán, ráadásul újra mint díjátadó, és tegyük hozzá, reméljük, hogy a 2009-es példa alapján most sem egyedül káprázik majd végig a vörös szőnyegen. Hogyisne!

A gála legtöbb részletét azonban nem meglepő módon kegyetlen titoktartás övezi. Alec Baldwin és Steve Martin együtt látják el a házigazdai teendőket, utóbbi úriember nem is először, hanem immáron harmadik alkalommal.

A filmipar legnagyobb eseményére 2010-ben március 7-én, vasárnap fog sor kerülni Los Angelesben a Kodak Theatre at Hollywood & Highland Center-ben, a jelölteket már ismerjük, és Mr. Efron-on kívül további három díjátadót is, ők pedig: Kristen Stewart, Taylor Lautner és Miley Cyrus, akinek ez már harmadik Oscar jelenése lesz.

Ezek a nagyon fiatal nevek nyilvánvalóan úgy kerülhettek be ebbe a hatalmas forgatagba, hogy a díjátadó producerei Adam Shankman(!) és Bill Mechanic, és a fiatalok prioritása el sem lehet képzelni, mennyi szemet fog odatapasztani a tévéképernyők elé, bármennyit is üt az óra.

Nos, a Tiéteket szerintem odafogja. Odafogja? :)

Forrás: IMDb.

Találkozás a szívtipróval és a címlaplánnyal

A designer Lauren, a ‘Shop Til You Drop’ képviselője február 16-án találkozott azon két emberrel, akikkel egyszer a jövőben még mi is szeretnénk személyesen beszélgetni. Vanessa Hudgens-szel és Zac Efronnal, a sydney North Bondi olasz étteremben, és Lauren saját bevallása szerint cseppet sem felejthető napja lett életének ez a kedd.

Következzen az ő beszámolója:

Része voltam az Oakley’s “Learn to Ride” nevű szörfprogramjának, hogy pénzt gyűjtsünk a One Sight alapítványnak, a világ néhány legjobb szörfösével és Zac Efronnal. Be kell vallanom, eléggé magamon kívül voltam, amikor hallottam, hogy Zac idejön. Találkozni Hollywood szívtiprójával mindig az álmaim között szerepelt.

A nap elején kis csoportunk találkozott az Oakley csapatával, a szervezőkkel és a csodálatos világbajnokokból álló szörfoktatóinkkal egyetemben, valamint a Bondi mentősrácaival. Ki adhatna ennél jobb szörfórát?

Nos, voltam már korábban filmpremiereken és láttam, hogyan dolgoznak a fényképészek, amikor a hírességek végigsétálnak a vörös szőnyegen, de soha nem láttam még ennyi őrült fotóst és rajongót a tegnapi napig. Látni lehetett Zac-et, amint távozott a North Bondi-ból (ahol otthagyta barátnőjét,Vanessa Hudgenst) , mielőtt még hozta volna apró debütálását a szörfön. A vakuk kattogtak és miközben Zac kijutott a partra, fotósok és rajongók tömege követte őt, sikítozva és üvöltve. Hihetetlen volt látni.

Zac-nek igazából nem volt szörfórája velünk. Helyette felsegített minket a szörfdeszkára és segített felállni. Egyike voltam annak a szerencsés néhánynak, aki Zac-től és Layne Beachley-től kapott segítséget abból a 4 percből, amit a vízben töltött. Nagyon izgatott voltam, de sikerült fölállnom!

Ezek után az élmények után visszamentünk a North Bondi Surf Clubba és részt vettünk az esemény következő programján. Elkényeztetettnek éreztem magam, a north bondi olasz ebéd után. Miután befejeztem az ebédelést, hallottam, hogy Zac és Vanessa indulni készülnek. Úgyhogy mielőtt esélyük lett volna bárhová is menni, fogtam a 'Shop Til You Drop' két februári példányát Vanessa Hudgens-szel a címlapon, odamentem hozzájuk és bemutatkoztam.

Úgy tűnt, Zac és Vanessa nagyon örült a találkozásnak, és teljesen el voltak ragadtatva a Vanessás címlaptól. Vanessa imádta. Zac odafordult hozzá, és azt mondta, hogy ez a 'legjobb címlap', és ezután nyomott egy csókot Vanessa homlokára… awww! Megmutattam nekik a címlapsztorit, és mindketten nosztalgiáztak egy kicsit a különböző eseményekről mellékelt képek láttán.

Vanessa megakarta tartani az újság egyik példányát, mivel annyira le volt nyűgözve. A másik példányt viszont aláírta nekem, hogy visszavihessem a szerkesztőséghez. Mindenki roppant izgatott volt, amikor visszavittem az irodába… Köszönjük februári címlaplány! Örökké kincsként őrizzük majd és köszönjük újra az Oakley-nak, ami biztosította nekem életem legcsodálatosabb élményét!


Forrás: Vanessa-Hudgens.Org.

2010. febr. 21.

Everybody's Got A Dream

Mai utazásunk a Mesélő szándékai szerint számos lesz bár, de mese szó idén először áll meg rá, már ha az eddigiek altató-jellegétől eltekintünk ugyebár.


Bevezetés gyanánt elég is lesz talán ennyi, mielőtt bedől minden utas a székében és hanyattvágódik álmában – figyelem: tessék fokozottan ügyelni a billentyűzetre, túlzott lefejelése rövid távú nyomot hagy, nem előnyös – térjünk is rá a számos lényegre. Mivel ha az elmúlt mese számait egymás mellé tesszük, akkor bizony elérünk egészen Amerikáig, meg is tesszük ezt most, és mivel a Szellem rájön, hogy valami nem átlagosat akarunk kérni tőle ezért zene nélkül is előjön a palackból, tudja persze, hogy zenét kap majd még, ezért is eme nagyvonalúság.

Így hát varázserejével sok-sok uncsi számot egymás mellé illeszt mi pedig lépdelünk rajta kis ideig, majd a Szőnyeggel a számok által kijelölt úton haladunk, felette lebegünk.

A számokkal kijelölt út pedig azt mutatja közben – szóval ez olyan, mint valami útburkolati jel, értitek, hogy a Me and Orson Welles című film az amcsiknál a február 12-14-ig tartó hétvégén 19 mozi műsorán 17,365 dollárt hozott, ami 62,8%-os növekedés az előző hétvégéhez képest. Igen ám, de a helyzet az, hogy hétvége igazán február 15-ig tartott, valamiféle ünnep volt odaát, Presidents’ Day méghozzá, ami így elsőre Elnökök napja lehet, szóval ha ezt a napot is hozzáadjuk, akkor máris 20,319 dollár a bevétel, ami viszont 90,4%-os növekedés, bár ez nem korrekt így teljesen. Ami biztos, az az, hogy ez már a 12. hétvégéje volt a filmnek. Tehát három hónapja láthatják az érdeklődő amcsik, ezen a hétvégén éppen 9 moziban, furák ezek a sakkozások a mozik számával, vagy pedig a 13-as szám nem hozott szerencsét.

A számok felett lebegve már meg is érkeztünk az amcsikhoz, kivételesen első utunk egy jelmezkölcsönzőbe vezet, hiszen farsang időszak van, vagy mi a vihar, úgyhogy ott a helyünk, annál is inkább, mert készülünk valahová, ami után lesz egy igazi Bál, egy farsangi. A valami amire készünk – miközben ne tévesszük szem elől, hogy a Megint 17 DVD/blu-ray-ből 2010. január 18-24-ig eladtak 1,911 példányt, amivel az idei eladás már 9,958 darab lemez, összesen pedig 1,450,309 db, az aktuális bevétel pedig 38,183 dollár – egy Broadway-előadás, mert itt az ideje, hogy megvizsgáljuk, milyen teljesítmény nyújt Corbin Bleu a New York-i latin bevándorlók életét bemutató, In the Heights című előadásban.

Felmerülhet a kérdés, hogy miből álljuk a nyilván nem olcsó belépőket, hát, erre jó, ha valakiknek híres barátai vannak, ugyanis a színház előtt már vár bennünket a Kétlábonjáró Szépség és Mr. Szívdöglesztő (a.k.a. Zac Efron) és közlik velünk, hogy simán kitalálták, mire készülünk, úgyhogy egészen pontosan 31 db jegyet foglaltak le mára, a legjobb helyekre természetesen.

Ahogyan az a YouTube-on található ízelítőkből is kitűnik, Corbin egészen kiváló teljesítményt nyújt a Usnavi szerepében, micsoda véletlen, hogy az egyik karakter neve mi más, mint Vanessa, hm, összefonódások kérem szépen.

Az előadás után pedig hivatalosak vagyunk a Bálba! Ez a Bál leginkább a Vámpírokéhoz hasonlatos, no persze áldozatok nélküli, és vámpírok nélküli, de mindenképp nagyszabású és helyenként félelmetes. Hogy milyen jelmezeket hordanak az utasok? Sokrétű, sok mese sok karaktere, mesekönyvünk legnagyobb Alkonyat-tisztelője Bella-nak öltözik, kérdező és romantikus utasunk pedig egyenesen mintha az Operaház Fantomjának Maszkabáljából léptek volna elő, speciális öltözetek, specialitást a Szellem kölcsönzött a csapdába csaló kérdésre, miszerint hogyan öltözik valaki, hogy a Maszkabálból lépett elő és reménytelenül romantikus is; továbbtekintve láthatjuk, ahogy leglazább utasunk különös öltözékkel nem készült ellenben legszélesebben mosolyog mindőnk közül, ő bizony ötöslottó-nyertesnek öltözött, ha már itt van, a Bál után lazul egyet Vegasban. A mesekönyv olimpikon atlétanője a Vámpírok Bálja Sarah-jának tűzpiros báli ruhájába öltözött, az est sztárja pedig a japán rockernek beöltöző Fuvolás Lány volt: a szerkó darkos, a kendő a fejen, már-már mint egy kalóz, gitár helyett fuvola a kezében, speciális rocker. Lehet, hogy van akit érdekel, hogy a Mesélő mit talált ki magának… Nos, a Mesélő Edward Hyde-nak öltözött! Kihangsúlyozva mennyire gonosz és sátáni valójában, maga a megtestesült Rossz. Bizony. Kéretik nem röhögni! Olyan hangosan…

Ami izgibb lehet, hogy hőseink minek öltöztek: ők nem variálták túl, az emlékezetünkben bíznak – ugye mind emlékszünk a Watchmen premier környékén róluk készült fotókra? Ha nem, a Fuvolás rocker Lány biztosan segít felidézni. Szóval ők afféle szuperhősöknek öltöztek.


A Bál alatt pedig a musical címadó dala szól, Corbin szólójával – a Szellem tiszteletére, némi fuvola betéttel megtámogatva.

A rendkívül sátáni Mesélő ki is szedi a Mr-ből, olyan Hyde-osan, mik az eredményei ezen a héten a MAOW filmnek.

Elmondja, hogy hétfőn 2,954 dollárt, kedden 1,571-at hozott, szerdán 1,151 dolcsi volt az eredmény, ami a hét mélypontja volt, csütörtökön viszont csaknem a hétfői szintre erősödött, amikor is 90,01%-os növekedéssel 2,187 dollárt termelt.

A Mesélő a.k.a. Hyde a Szépségtől is számokat akart hallani, először is a HSM 3 DVD/blu-ray változatának eredményeit, mégpedig türelmetlenül.

A nagyobb rosszat elkerülendő a Szépség mindenféle számhalmazt összehordott, például, hogy január 18-24-ig emelkedtek az eladási mutatók, mivel 1,071 dollárt kasszíroztak a boltok a lemezeladásokból, úgyhogy az idén már 4,417 db lemez fogyott a filmből, összesen pedig 11 hónap és 1 hét alatt 3,273,285 db. Mindezzel együtt jár persze a bevétel is, nos ez ebben a januári hétben 23,237 dollár volt.

A dolog úgy áll, hogy mai mesénk kritikától mentes lesz, most mondhatná a Mesélő, hogy nos egy kritikás, egy nem kritikás, de ez nem tudatos, csak spontán így alakul, de mivel minden rosszban van némi jó is, cserében a Bandslam kapcsán több számmal ismerkedhetünk meg. El tudom képzelni az örömmámort amiben úszik mindenki most, de hiába, a Mesélő ma Hyde, és mint ilyen, kegyetlen.

Első célunk legyen a Vörös Pillangóval a Csendes-óceánon hajózva Chile, ahol még a 2009. október 15-18-i hétvégén volt a premier, az eredmény pedig 7,105 dollár volt, ami leginkább az átlagos szóval jellemezhető. Apró adalék, hogy feltételezhetően valamikor hétközben is volt vetítés már, ugyanis az összbevétel ebből az országból 8,955 dollár.

Bár a fázás kimondottan rossz és kellemetlen dolog, sőt, de mi most mégis hajózzunk az Atlanti-óceánon Izlandra, hogy szemrevételezzük a számokat. Szóval az úgy volt, hogy szeptember 11-13-ig volt a premier 3 moziban 4,648 dollárral, átlagos, a következő hétvégén csupán 35,9%-ot esett a bevétel, 2,980 dolcsi, harmadik hétvégéjén 1 mozi tartotta műsoron, csökkent is 69,2%-ot, 918 dollárra, negyedik hétvégéjére 3,2%-ot erősödött és 2 filmszínház karolta fel összesen, 947 dollár volt az eredmény, az ötödik hétvége volt forrásunk szerint az utolsó, az 1 moziban 117 dolcsit eredményezett. Szóval az északiak úgy voltak vele, hogy részükről inkább a fázás, úgyhogy zárult 14,701 dollárral a film.

Harmadik nemzetközi útként lássuk Dél-Koreát. Nos, a rizsevők érdekes mutatvánnyal rukkoltak elő meg kell hagynunk. Szeptember 04-06-ig hétvégén volt a premier aránylag sok, 179 moziban az eredmény átlagos lett, 262,058 dollár, mivel a premier mér szeptember 03-án megvolt, így a hét végére már 301,284 dolcsi állt a film mellett. A második hétvégére aztán nagy zuhanás lett a dologból, persze miután 70 moziból kivették a filmet nem is nagy csoda, 23,053 dollár jegyezhető fel. Harmadik hétének végére további 97 moziból került ki, nem világos miért, mindenesetre 2,890 dollár volt a bevétel. A negyedik hétvége titkosnak tűnik az ötödikkel együtt, következő dátumunk október 09-11-i hétvége ami 17 moziban érte a filmet 1,560 dollárral. Pillanatnyilag ez az utolsó adatunk ezzel a dél-koreai összbevétel 435,397 dollár.

Nincs is már hátra már, legyen e harmadik idei mese kicsit rövidebb mint az átlagos, szóval legyen ez egy nem átlagos mese, legalább ebből a szempontból, hátha ez a tény közönségsikert arat.

Így aztán:

A Me and Orson Welles című film Zac Efron főszereplésével február 18-ig 1,180,335 557,602 dolláron áll az amcsiknál, dolcsin nemzetközileg, így az összbevétel 1,737,937 dollár.

A Bandslam nemzetközi bevételei módosultak, a legfrissebb adat 7,014,035 dollár, így az összesített bevétel már 12,225,023 dollár.

Tekintsünk vissza a korábbi projektekre: a Zac főszereplésével készült visszafiatalodós vígjáték DVD/blu-ray változatának 2010-es bevétele 175,464 dollár, összesített bevétele pedig 25,286,733 dollár.

A NKF, avagy a High School Musical 3 – Senior Year című korszakalkotó zenés film DVD/blu-ray verziójából az idén 87,928 dollárnyi bevétel származott, 11 hónap egy hét alatt pedig 58,899,767 dollár.

Valamint, ezúton szeretnénk nagyon boldog 21. születésnapot kívánni az est egyik tehetségének és ünnepeltjének, Corbin Bleu-nak, aki a ma napon vált felnőtt férfivá! Gratulálunk Corbin, és minden jót kívánunk!

Írta és rendezte: egy kegyetlenkedő Fantom.
Forrás: The Numbers 1 2; BoxOfficeMojo 1 2 3 4 5.

2010. febr. 20.

Mikayla Dawn

Pont január 13-án adtam hírül, hogy pár nappal korábban Ashley Tisdale nővérének babaváró bulijára gyűlt össze sok-sok izgatott és vidám hölgy, a család és barátok képviselői, köztük Vanessa és Stella Hudgens.

Nos, egy hónapot kellett várni, és Jennifer Tisdale és Shane McChesnie első közös kislánya, Mikayla Dawn megérkezett 2010. február 13. napján Los Angelesben. És a büszke nagynéni szerint, ő a világ legaranyosabb csodája, amit valaha látott. :)

Először is szeretnék megkésve gratulálni az egészséges bébihez, az új "posztok" betöltőinek, tehát az egész famíliának. Másodszor pedig hadd ajánljak figyelmetekbe néhány új képet arról a babaváró buliról, különleges színhatással, nagyszerű mosolyokkal! :)

2010. febr. 16.

Learn To Ride

Ma délután, ausztrál időszámítás szerint Mr. Szívdöglesztő, a.k.a. Zac Efron segített meglovagolni az embereknek a hullámokat sydneyi Bondi Beach-en egy jótékonysági rendezvény keretében.

A 22 éves csillag az Oakley's "Learn To Ride Surf Lesson" programjában vett részt többek között az ausztrál szörfbajnok Layne Beachley, Tom Whitaker, valamint Maude Garrett, Nikki Phillips és James Tobin mellett, amely a OneSight alapítványt támogatta.

Az eseményre természetesen várhatóan nem csak a víz és az extrém sport szerelmesei látogattak ki. Már a kampány megkezdése előtt rajongók sokasága követte Zac-et és párját, Vanessa Hudgenst a North Bondi RSL Clubba, ahol a fiatal színész átvedlett szörfös szerelésébe.

A News.com.au hírei szerint a hatalmas tömeg a homokos partra is követte a MAOW tehetségét (Vanessa a szórakozóhelyen maradt láthatatlan), hogy láthassák kedvencüket a habokban, így vagy egy tucatnyi biztonsági őrt kellett bevetniük a szervezőknek.

Ettől függetlenül a képek visszaadják, hogy Zachary igazán remekül érezte magát a vízben, ahol körülbelül fél órát töltött (és előtte is), értékelte a lehetőséget, hogy újra élhet szenvedélyének, találkozhat a fanokkal és segíthet az embereknek.

És meg kell hagyni, ez nekünk is tetszik, nem csak a Zanessás elragadó képek...! :)

Forrás: Wenn; 9News.

2010. febr. 15.

OneWorld.OnePassion.

Íme egy tegnap készült kép. Körülbelül reggel fél 7-kor készült, amikor a pár egy hosszú-hosszú út után Sydneyben landolt. Valentin-napi út? Inkább talán csak félig. Ugyanis egy igazán különleges apropóból kereste fel újra Zanessa egyik kedvenc országukat.

Az indok pedig Zac Efron-t érinti, aki kedden az Oakley's elsősorban napszemüvegeket forgalmazó cég 'Oakley Into Summer - Learn to Ride Surf Lesson (kb. "Tanulj meg szörfölni") programjában vesz részt Ausztráliában. Esetleg szörfoktató válik belőle? :) Minden lehetséges, de az biztos, hogy ő is megjelenik, ahogy a világ 10 legjobb szörfösének egyike, Tom Whitaker is.

A Bondi Beach-en tartott különleges "tanóra" a OneSight alapítványt fogja támogatni. A globális, világot átszövő szervezet célja, hogy javítsa oktatással és kutatásokkal, orvosaik és önkénteseik segítségével az emberek látását.

Zachy-t kedvesével, másnap, azaz ma, február 15-én már ki is szúrták a sydneyi Oakley's boltjánál, ahonnan mindketten hatalmas ajándéktasakokkal felszerelkezve távoztak egymás oldalán.

Hogy pontosabban hogyan alakul a menetrend, még nem lehet tudni, de remélhetőleg meleg, tengerparti képekre készülhetünk a szerelmesek részéről, akiket egyébként néhány nappal korábban a Los Angeles-i Glendale’s Katsuya étteremben is észleltek egy romantikus vacsora elfogyasztása közben.

És ha már a különleges sportoknál tartunk, a JJJ azt is elújságolta nekünk, hogy január utolsó napján késő este a pár, kiegészülve Sterling Knight-tal és Ryan Pinkstonnal elment a gördeszkázás szenvedélyének is hódolni, bár állítólag Nessának kevésbé volt kezében az irányítás; a mókázás során sikerült beleütköznie valakibe deszkájával. :)

Forrás: The Herald Sun; Just Jared; Celebrity Gossip.

Zac: KCA jelölt

Napvilágra kerültek az 2010-es Kids' Choice Awards jelöltjei. A gyerekek által kiválasztott nyertesek idén többek között Lady Gaga, Reese Witherspoon, vagy Jay-Z közül kerülhetnek ki, továbbá a Linkin Parknak, vagy például a Transformers második epizódjának van esélye.

De van itt még valaki a sok között: Zac Efron.

A 22 éves szépfiú, aki február 11-én ebben a “Houston...We Have A Touchdown” feliratú pólóban intézte dolgait LA-ben a Robertson Avenue-n, a "Kedvenc moziszínész" kategóriában versenyzik ellenfeleivel, a vérfarkas Taylor Lautnerrel, Shia LeBeouf-fal és Tyler Perry-vel.

A KCA-t 23. alkalommal március 27-én fogják megrendezni a napfényes Los Angeles-ben. Győzelmet várunk! :)

A jelöltek listáját ITT vehetitek szemügyre, de aki további Zac képekre kíváncsi, az kattintson IDE!

2010. febr. 14.

Szeretetnapi mese

Illusztratív képekkel tűzdelt képtelen történeteink folytatódnak most, második lesz a sztori az évben, melyet a Mesélő fel tud mutatni, mint művet, nos, ha unni fogja mindenki, annak is megvan a maga magyarázata, hiszen a harmadik, mint mesés szám ugyebár, na szóval majd az lesz izgalmas – nem mintha bármi mesebeli terv született volna rá már, majd spontán kialakul valami jövő héten e téren; na de addig is maradjunk a fantázia szülte jelennél, és aki még tudja követni, az konstatálhatja, hogy mai számos kalandunk alapvetően átlagos lesz, hiszen számok, számok és számok lesznek benne. De persze megéri maradni, pláne, hogy lesz egy Bandslam kritika is, idei első mesebeli kritikánk, egészében olimpiai bajnok magasugrónőnk jóvoltából ráadásul.

Nos, mivel a számok hada és az utasok közt valamiféle előnyös kompromisszumot kellene kötnünk, ezért legyen mai dalunk stílszerűen a Megalkuvó Macska című dal természetesen fuvolán, nem is lehetne másképpen, Szerkesztőnk rá is kezd nagy hamar, minél előbb kezdődjön a lényeg, az 1600. bejegyzést sikerült megúsznia ünneplés nélkül, most is belecsapunk a számokba – a Fuvolás Lány napjai ezek, hiába.

Szóval, a Szellem a kettős időjárású országból rögtön LA-ba varázsol bennünket, ahol a Szépség a Mr. máris furcsállják, hogy miért is van a csapat nagy része nagy sálban, sapkában és nagykabátban, jó sok hóval rajta, egyben miért lehet lezserebb ennél a Mesélő, miután azt az egy bűvös szót közöltük velük, minek köszönhetően megmenekültek múlt héten, rácsobbantak, és örömükben máris mondtak egy számot: a 11. hetének végén a MAOW összesen 10 amcsi moziban szerepelt, ami 13-al kevesebb, mint megelőző héten, így aztán a 36,3%-os zuhanás borítékolható is volt, összesen 10,669 dollárt szedett össze a film. De még mielőtt aggódna valaki, a moziszámos esés úgy tűnik nem tendencia, mivel ezen a hétvégén 19 filmszínházban lesz megtekinthető Zac filmje. A logika nem világos, vagy lehet, hogy nincs mindenre magyarázat. Ennek eldöntése az utasokra van bízva, bárkinek bármi magyarázata van, ne tartsa magában.

Natehát ezen a héten is futott a MAOW 10 moziban ugyebár, hétfőről tudunk egy eredményt, ami 1,170 dollár, no és keddről, ami 11,88%-os növekedéssel 1,309 dollár. Szerda csak szombat hajnalban derült ki, 970 dollár mindösszesen, de csütörtökre összekapta magát a film és 7,2%-os növekedéssel 1,040 dollárt kasszírozott a 10 vállalkozó mozi. S, hogy e hétvége prognózisa mi lehet? Valentin-napra az átlagnak nem feltétlen a MAOW a legérdekesebb film, aztán lehet, hogy a Mr. személye mégiscsak érdekessé teszi mostanra is.

Gyorsan váltsunk is előző projektekre, szemügyre kell vennünk a Megint 17, avagy a hazavihető Zac DVD/blu-ray változatát, szóval a házimozis piac eseményeinek alakulását vizslatjuk a következőkben. Érdekes módon az első hét eladási mutatói a legmagasabbak, december 27.-január 03. között 3,369 példány fogyott az üzletek polcairól, amiből 51,734 dollárnyi bevétel keletkezett akkor. Következett az első egészen idei hét, január 04-10-ig 2,722 lemez fogyott – ami érthető, mármint a csökkenés, mert épp elég bosszantó, hogy az ünnepek után megint iskola, munka, tanulás, stb, mindenre van kedv csak vásárolgatni nem. Mindenesetre 46,464 dollár csak összejött. Persze a tendencia folytatódott a január 11-17-ig tartó héten – na ja, az elméletet a Mesélő az előbb már levezette, fogyóban a magyarázó szusz – amikor is 1,956 db DVD illetve blu-ray lemez kelt el, mégpedig 39,083 dollár értékben.

Nos, az idén már 8,047 példány kelt el, összesen pedig 1,448,398 lemez fogyott 2009. augusztus 11. óta.

Hamarosan centenáriumot ülünk, addig is kerek fordulónk van, hónapfordulónk mégpedig, a 11. méghozzá, hiszen - de mindjárt látjuk, csak szépen sorban, nézzük a HSM 3 DVD/blu-ray verziójának 2010-es teljesítményét, három hét tükrében.

December 27. és január 03. között 1,334 lemez kelt el a boltokból, ami 20,987 dolláros bevétel eredményezett. Következett egy jó kis áremelés mert, figyelem: január 04-január 10-ig 1,060 példány kelt el, ám a bevétel aktuálisan meghaladta az egy héttel azelőttit, hiszen 23,196 dollár származott belőle bevételként! Érdekes, nem, nem…? Nem – vágják rá az utasok egyszerre és egyhangúan. Na de nem szabad most elaludni, konzekvencia: az első héten átlag 15,7 dollár volt egy lemez, a második héten már 21,9 dollár. Iszonyú érdekes – iszonyúnak iszonyú, csak nem érdekes, hanem unalmas – vágja rá a Mesekönyv Fuvolás Szerkesztője.

De a 11 hónap, most figyelem, miben áll: január 11-17-ig 952 példány fogyott, méghozzá 20,508 dollár értékben – ez 21,5 dolláros átlag. És, hogy tényleg, miért 11 hónap? Nos, 2009. február 17-én jelent meg a HSM 3 DVD-n és blu-ray-n a tengerentúlon. Tehát 11 hónapja a legutolsó számokhoz képest. És 11 hónap alatt 3,272,214 példány fogyott belőle! Az idén a fogyás három hét alatt 3,346 db lemez.

Evezzünk közelebbi vizekre, vagyis utazzunk távolabb, de a Bandslam kedvéért. Hajózzunk a Vörös Pillangóval az Északi-tenger partjára, oda ahol háromféle nyelv is honos, angol, német, sőt francia is, el már nem veszünk, tehát a cél Belgium. Most illene képben lennie a Mesélőnek, hogy mely belga adatok kerültek közlésre már, nincs képben sajnos, úgyhogy az elejéről kell kezdenünk: augusztus 12-16-ig tartott a nyitóhétvége 40 moziban 124,224 dollárral, majd a második hétvége erőteljes visszaeséssel jött el, 50,340 dollár értékben, a bűvös hármas szám feltámadást hozott augusztus utolsó hétvégéjén, 35,8%-os növekedéssel 68,341 dollárt termelt a film – 38 moziban méghozzá, ez a hétvége amúgy a belga mozik ünnepe volt, minden film növekedett. Szeptember első hétvégéjén 36,561 dollár volt e bevétel, szeptember 09-16-ig 31 moziban 21,921 dollárnyi összeg jött össze. A 6. hétvége 22 moziban érte a Bandslam-et 8,742 dollárral, a hetedik 16 filmszínházban 5,195 értékben. Szeptember 30-október 04-ig tartó hétvége a 8. volt és egészen jó eredményt hozott a film 4,391 dollárral 13 moziban. És a 9. hétvége volt az utolsó legutóbbi infóink szerint, amikor is 243 dolcsi termett 4 moziban, beállítva a belga összbevételt: 419,371 dollárt.

Most pedig utazásunkat megszakítva jöjjön az izgalmas rész a nagy-nagy unalom után, következzen a lényeg, a Bandslam kritika, a RottenTomatoes rendszeres publikálójának, Mark Palermo-nak tollából, LL fordításában, a Mesélő tálalásában, a Fuvolás Lány tördelésében és illusztrálásában „A Bandslam-et az édes pillanatok különös egységre jutása tartja felszínen” címmel, tehát:

„Attól kezdve, hogy a Coca-Colás, szívószálas jelenettel bemutatkozott, Vanessa Hudgens a pezsgés és a kívülálló szkeptikusság kombinációja, a Bandslam vonzó, hatékony fiatal szereposztásának legjobb tagja.” – vitán felül áll.

A különc Sa5m-ként (az 5-öt nem ejted) Hudgens úgy ragyog, mint egy filmsztár.

Sa5m barátkozik először össze az állandóan kábult Will-el (Gaelan Connell). Az iskola második legfurcsább diákjaként Will azzal tölti az idejét, hogy egyoldalú levelezést folytat David Bowie-val.” – most pedig érdekes felvetés következik:

Amikor a lexikonszerű zenei tudása arra készteti, hogy vegyen részt a Bandslam-ben (az iskola által szponzorált zenei vetélkedő), ez az ésszerűen intelligens tinifilm esélyt kap, hogy elkezdődjön. De Todd Graff rendező és Josh A. Cagan társ-forgatókönyvíró zenei és drámai beállítottsága nem egyezik meg.” – mivel:

A film hosszadalmas, és a szükséges első pillanat, amikor Will bandája borzalmas, hiányzik. Amikor végre színpadra állnak, a zenéjük a popnak pontosan az az irányzata, amit ezek a srácok megvetnének.” – bár megfontolandó felvetés, de ha mondjuk azt vesszük alapul, hogy Will bandája nem átlagos srácokból áll, kicsit magyarázat lehet.

A Bandslam-et az édes pillanatok különös egységre jutása tartja felszínen.

Sa5m így reagált élete első csókja után: ’Láttad már az Evil Dead 2-t?’ A Bandslam-et az lobbantja lángra, hogy megmutatja, mennyire inspirálja a fiatalságot a művészet.

Talán mára ennyi elég is számokból, a frappáns kritika legyen mára a lényegi végszó, utazásunk végén pedig a Szellem minden hölgy utasnak átnyújt Valentin-nap alkalmából egy-egy szál sárga rózsát, barátsága jelképeként, és azért, hogy előre nézzek el a Mesélőnek a záró számtengert.

Tehát akkor, kezdjük a Megint 17 DVD/blu-ray eladásokkal, 2009. évben három hét alatt összesen 137,281 dollár bevétel származott belőle, összesen pedig már 25,248,550 dollárnál jár.

Maradjunk Zac-nél, a MAOW című színházról és a korai Orson Welles-ről szóló film bevétele e hét csütörtökéig 1,155,107 dollár az amcsiknál, melyet továbbra is 557,602 dollár nemzetközi bevétel követ, az összbevétel így 1,712,709 dollár.

Lássuk a Szépség Bandslam című filmjének adatait, az amcsiknál 5,210,988 dollárnál állt meg ugyebár, nemzetközi téren átlépett egy újabb határt és már 7,004,411 dollárnál jár, összesen tehát 12,215,399 dollár a bevétel mindeddig.

És végül a High School Musical 3 – Senior Year című Nagy Közösségépítő Film idei DVD/blu-ray eladásai: 64,691 dollár, a megjelenése óta eltelt 11 hónap alatt pedig 58,876,530 dollárnyi bevételre tett szert.

Készítette: Fant.
Forrás: BoxOfficeMojo 1 2 3; The Numbers 1 2 3; RottenTomatoes.

Ösztönzés

Egyszerűen ösztönző látni ennyi hihetetlenül tehetséges embert összejönni és ünnepelni. - Vanessa Hudgens vintage Alberta Ferrettiben, Zac Efronnal és Ashley Tisdale-lel Diane von Furstenbergben.

További pontosítások, hogy ez a kép az amerikai InStyle magazin márciusi számában kapott helyet, a különleges Golden Globes After Party szekcióban.

Credit: Vanessa-Hudgens.Org

2010. febr. 12.

VB

Nem, a címben szereplő két betű ebben az esetben nem valamiféle világbajnokság rövidítése, még csak nem is a stíluskirálynő Victoria Beckham monogramját jelenti, sokkal inkább kedvenc lányaink neveinek kezdőbetűit: V, mint Vanessa és B, mint Brittany.

Miss Hudgens és Miss Snow ugyanis tegnapra, február 11-ére randit beszéltek meg, hogy eltöltsenek egy kis időt együtt, miközben kis kényeztetést is megadnak maguknak. Valamivel pontosabban: előbb a helyi körömszalonba viziteltek, később pedig a Starbucksba ugrottak be valami finomért. :)

A szőke és a barna egyaránt pompásan festett, egyébként Valentino és Balenciaga táskáikba kapaszkodva. Képeket róluk IDE kattintva találtok!

Forrás: Just Jared Jr.

2010. febr. 10.

Később érkezik Charlie!

A Deadline Hollywood legújabb információi szerint néhány hónappal később tűzik a moziműsorra Burr Steers következő filmjét, a "Charlie St Cloud halála és élete" című drámát Amerikában.

A Zac Efron, Charlie Tahan, Kim Basinger és Amanda Crew főszereplésével készült film nyár helyett október 15-én kerül a filmszínházakba, és bár marketing szempontjából halvány lilám sincs melyik dátum lenne az előnyösebb, szerintem Zac neve önmagában rengeteg embert becsalogatna a moziba - bármilyen időpontban. :)

És bár tudom, hogy néhányakat szomorúság és csalódottság fog átjárni a csúszás miatt, én reménykedek benne, sőt, hogy az izgalmas történet, melyben a címszereplő Charlie nem csak hogy elhunyt öccse szellemével találkozik rendszeresen a helyi temetőben, hanem lehetséges, hogy időközben egy kísértetbe szeretett bele, lebilincselő lesz, amelyre megéri várakozni.

Forrás: Deadline Hollywood.

2010. febr. 9.

A holnap női csillaga

Hasonló dátumban tavaly ilyenkor be kellett még mutatnom Nektek a minden évben az amerikai kaszinóvárosban megrendezett ShoWest mibenlétét, lévén, hogy akkor ott, Zac Efron megkapta az "Áttörő alakítás"-ért járó díjat.

Idén csak ismétlésképp vezetem fel azt, hogy a ShoWest egy elsőrangú többnapos rendezvénysorozat, ahol kis- és nagyjátékfilmek, stúdió- és független alkotások vetítései zajlanak, különleges események kerülnek megrendezésre Hollywood krémjével, filmes kiállításokat, bemutatókat, szemináriumokat tartanak, és a legmodernebb szolgáltatások, technológiák, vásárok várják az érdeklődőket.

Mindezt azért kellett mégis ez évben is kihangsúlyozni, mert idén párosunk másik felének is odaítélték a neki járó díjat! :)

Vanessa Hudgens és Alex Pettyfer, a CBS Films' stúdió következő romantikus filmjének, a "Beastly"-nek főszereplői lesznek ugyanis megtisztelve a 2010-es ShoWest "A holnap férfi és női csillaga" díjjal.

A 2010-ben március 15-én kezdődő ShoWest egyik igazgatójának és rendezőjének, Robert Sunshine-nak szavaival élve, a két rendkívüli fiatal tehetség a március 18-án megtartott záró díjátadó gálán veheti majd át díjaikat a Bally's and Paris hotelben, Las Vegas-ban.

Forrás: THR.

2010. febr. 8.

Uzsonnaidő a poszterfiúnak

Zac Efron: Uzsonnaidő a poszterfiúnak

Mi folyik Zac Efron, a High School Musical szupersrác makulátlan ábrázata mögött? Catherine Shoard kirángatja komfort zónájából.

Zac Efron szélesen mosolyog. De a káprázatot aggódás homályosítja el. Újraértékeli az interjúnkat, mielőtt vége lenne. Úgy véli, „hihetetlenül fura helyre” lyukadtunk ki. Félelem lobban fénylő kék szemeiben. Nem lett volna szükség rá – nem is történt meg igazán. De Zac esetében még az evilági dolgok is furcsának tűnnek.

Nézzük, számára mi normális: 2006 óta, mikor az első High School Musical tv film elkészült, minden lépését biztonsági őrök kísérik, minden ajtó mögött fotósok leselkednek, az út mellett rajongók sikítoznak. Milliónyi mosolygó baba mintázza az arcát, Day-Glo weboldalak százai részletezik a kutyái nevét (Dreamer, Puppy), és a titkos képességét („Tudok nyálból buborékot fújni.”) A rajongói olyan elkötelezettek, hogy kifüstölik még a forgatásról is az Isle of Man-en.

Egy csapat most is a londoni Soho Hotel előtt reszket, és ki hibáztatná őket? Ők a garantált macskaköröm a papíron. David Cassidy óta egyetlen tinisztár sem volt ennyire híres az udvariasságáról. Efron édes és egészséges, mint egy barackos sütemény, a személyisége tökéletes összhangban van a HSM-beli karakterével, Troy-jal, az éneklő, táncoló, kosarazó legnépszerűbb pasival a suliban.

Szemtől szemben Efron inkább szuperhős, mint ember. A bőre úgy fénylik, mint a karamell. A vonásait biztosan angyalok festették. A kanapéra telepedve kinyújtja maga elé a karját, félig ülve, félig guggolva, ugrásra készen. De mibe ugrana? Most, hogy a High School Musicalnek vége (a harmadik, utolsó rész tavaly jelent meg), a poszterfiúnak eljött az uzsonna ideje. Megvan az esze a továbblépéshez a felnőtt karrierbe? Leonardo DiCaprio vagy Chris O’Donnell lesz belőle?

A Me and Orson Welles, amely jövő pénteken jelenik meg, tökéletesnek tűnik, hogy továbblépjen a Disney világából egy olyan helyre, ami jobban illik egy 22 éveshez. Richard Linklater rendezte, ez egy hihető, alátámasztott elképzelése a színfalak mögötti pörlekedéseknek az 1937-ben készült Broadway színdarab, a Julius Caesar hátterében. Efron Richardot játssza, egy színházőrült 17 évest, aki szerepet kap a showban. Wellestől leckéket vesz az életről (Christian McKay, a sztárság kapujában), a szívét Welles asszisztensének, Sonjának (Claire Danes) adja. Ez egyike azoknak a heteknek – ami elég gyakori a filmekben – amelyek után soha semmi nem lesz ugyanolyan.

De Efron azt mondja, nem tudatosan keresett áttörő szerepet. „Sosem így gondolkodtam erről. Mint bármelyik színész bárhol a világban, olyan szerepet kerestem, ami átmeneti, egyben új kihívás, valamit, ami más, meglepetés lehet önmagam, és a közönségem számára is. Valamit, ami egy kicsit érettebb. Magától értetődő volt. Nem nagy lépésként gondoltam rá.

Sok fenntartás van arról, hogy számára mi magától értetődő. De úgy tűnik, a rendező kulcsszerepet játszott a döntésben. „A menedzserem azt mondta, Richard Linklaternek van egy forgatókönyve, ami szeretné, ha elolvasnék”, emlékezik vissza Efron, „és azt mondtam, ’Ha-ha, nagyon vicces.’” Elmosolyodik, és egy pillanatra úgy néz ki, mint egy 12 éves. A filmforgatás „egy kicsit ijesztő volt. Az egyetlen, amire gondolni tudtam, hogy ’Ember, csalódást fogok okozni Ric-nek.’ Egy filmet forgat velem, és nem vagyok hajlandó elszúrni, vagy cserben hagyni őt. Megtiszteltetésnek éreztem, hogy beszállhatok ebbe az utazásba.

Efron tényleg azt hitte, hogy nem volt benne elég a szerephez. „Szerintem kockázatos volt, érted? Nem én vagyok a legegyértelműbb választás. Szerintem vannak jobb színészek, akiket választhatott volna.”

Az észrevételek elég találók voltak. Efron tényleg nagyon jó – látszik, hogy keményen dolgozik, állandóan gondolkodik, mozgatja a szemöldökét. De ez még mindig egy felnőtté válásról szóló szerep, amelyben az esetlen pillanatok kezdetben nem biztos, hogy szerepeltek.

A filmben övé a főszerep, de a terhe talán kisebb, mint eredetileg volt. A Me and Orson Welles ugyanannyira áttörés a kollégájának, mint neki – McKay az, akiről az emberek hazafelé menet beszélni fognak, az ő nevére szavazhatnak az Oscar előtt. Efron is tökéletesen játszik, de túlragyogják, ennek így kell lennie.

Ez számára már gyakori pozíció: a figyelem középpontja, de mégsem a reflektorfény. A HSM-ben is ő a mindennapi ember, aki a szemét forgatja, ha egy kevésbé átlagos ember valami őrültséget mond. Linklater azt nyilatkozta, hogy pontosan egy ilyen embert keresett: „Zac játssza a srácot. Richard a fiatal srác a siker közepén. Hátborzongatóbb, ha idősebb vagy. Egy idős ember a siker küszöbén taszító.

Efron szerint: „Mindig tetszettek a filmekben azok a szereplők, akik az igazi ember képviselik.” Keményen dolgozik azon, hogy a valóságban is ilyen legyen. Azt mondja, élvezte a pillanatot, amikor Richard megkérdezi Sonjától, milyen gyönyörű nőnek lenni, „mert ezen minden fiú elgondolkodik.” Tetszett neki, amikor megkérdezte Sonját, hogy azt akarja-e, hogy harcoljon érte: „Szerintem ez az, amit át tudnak élni azok a férfiak, akik voltak már kapcsolatban, érted, mire gondolok? Átveszed tőlük az irányítást.

Talán jól van ez így, hogy Efron véleménye elsöprően általános. De ami nehézzé teszi, hogy átlagosnak tűnjön – a filmekben és a valóságban is – a jóképűsége. Linklater szavai ellenére van valami hátborzongató Richardban a filmben, a fenyegetés furcsa bevillanása az üveges szemekkel – a gyilkos kinézete miatt. Az olyan emberek, mint Efron, nem játsszák el az Átlagot, mert nincs rá szükségük. Hihetetlen Ripley lenne belőle.

Ezt úgy tűnik, mások is észrevették. „Sokan kérdeznek ilyeneket, hogy „Eljátszanál egy pszichopatát, hogy megváltoztasd az imidzsedet és bizonyítsd, hogy színész vagy?” De nekem nem ez a célom. Nem akarom bizonygatni, hogy… nem próbálom… Ó, már értem…” Elhallgat, mérlegeli a mondanivalóját, megpróbálja elkerülni a csavarokat és a félremagyarázást. „Csak nagyszerű filmeket szeretnék készíteni és jól játszani bennük. És szerintem a felfogásom arról, hogy mi a jó egy filmben, folyamatosan fejlődik. Felnövök, ezért mindenfélét ki szeretnék próbálni. De nem fogok semmit sem tenni csak azért, hogy megváltoztassam a rólam alkotott képet. Egyszerűen nem olyan fontos számomra. Szerintem ez idővel úgy is bekövetkezik. Szerintem a tiszteletet ki kell érdemelni.

Annyira megkérdőjelezhetetlen szerintem a kedves pasi imidzse. Rögtön jön a válasza is: „Cool.” Soha nem idegesíti ez? „Nem… nos. Hadd gondolkodjam… olyan mint – nem.” Ismét ellenőrzi a szavait, hogy biztosan a kívánt üzenetet tükrözik-e. „Ha negatívságot tükröz a mondanivalód, lázadónak is tűnhetsz. De mindig örömömet leltem mindenféle lázadásokban, ami mindent jó színben tüntet fel, mindig próbáltam élvezni az életet. Mindig is ilyen voltam, és keményen dolgozom, hogy fenntartsam ezt az eszmét és szemléletet. És nem szeretnék eltérni a másik irányba. Ezt – tudod – ezt már kipróbálták előttem.” Újabb megfontolt tisztázás. „És a lázadás rossz szó – nem úgy értem, hogy elragad valami megszállottság. Nem „harcolok a boldogságért” vagy ilyesmi. Egyszerűen semmi sem őrjít meg különösebben.

Efron nem csak egy srác akar lenni, ő az egyik legudvariasabb srác akar lenni. Nem csúszna le egy kerítés oldalán sem, nem számít, milyen ártalmatlan. Talán már nem a Mikiegér tulajdona, de Efron még mindig élvezi a küzdelmet a hónap dolgozója címért. Minél több időt tölt vele az ember, annál kíváncsibb, hogy tényleg a képernyőn akar-e felnőni, nem pedig arra, hogy képes-e rá. A film végén Welles azt mondja, hogy látja, hogy Richard megértette, hogy a színész azért színész, hogy ne kelljen felfednie az igazi énjét. „Ha nem találnak meg, nem utálhatnak.” Ennek van értelme?

Tapsol egyet, hirtelen izgatottan. „Szerintem a filmben ez az egyik kedvenc részem Orson szemléletéből. Nagyon merész állítás, de hogy őszinte legyek… szerintem… ha azt mondom, én is így érzem, az nem azt jelenti…” Úgy tűnik, pácba került. „Nagyon erős állítás. Most természetesen teljesen másképp gondolkodom. Szerintem sokkal érdekesebb a karaktereiden keresztül megélned a fantáziáidat. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy félek önmagam lenni – azt jelenti, hogy coolabb dolgokat csinálhatsz, érdekesebb ember lehetsz, ha valaki mást játszol. Megkaphatod azokat a tulajdonságokat, amikre vágytál, vagy olyan emberré válhatsz, akit coolnak találtál, vagy akit nagyon utálsz, bármilyen emberré válhatsz. Szerintem ez tetszett abban, amiről Orson beszélt. Sajnálom – egy perc kellett, hogy elgondolkodjak ezen. De részben igaz.

Amit az ember biztosan nem vár egy találkozástól Efronnal, hogy sajnálja őt. Pedig így van: az ügyesség csak a felszín, mindig elbotlik a saját lábában, és tudja is. „Szerintem a legbizarrabb része az egésznek az, hogy az emberek azt várják, hogy mindenről legyen véleményed a saját szemszögedből, vagy valamivel elégedetlennek kell lenned a helyzeteddel kapcsolatban. És felteszik nekem ezeket a kérdéseket olyan dolgokról, amiken őszintén szólva nem gondolkodom – ez nem azt jelenti, hogy nincs véleményem róluk. Mit is akartam mondani? Nem tudom. Mostanában sok dologról megfeledkezem. És örülök ennek. Örülök, hogy így élek.

Még mindig nem vagyok biztos benne, hogy hol van az a hihetetlenül bizarr hely, de tényleg sajnálom, hogy elvittem oda.


Fordította: LL.
Eredeti cikk: guardian.co.uk.

2010. febr. 7.

Boldog vásárlók

Mr. Kate boldog vásárlói: Vanessa Hudgens, Zac Efron, Jena Malone, Jamie Chung, Carla Gugino, Emily Browning és Max Turner együtt vacsoráztak Mr. Kate logójú bajuszos gyűrűikkel. Nyilvánvalóan a dobozkáim és a cégkártyáim szintén mókás partitrükkök! Jaj!

Péntek este, február 5-én gyűlt össze a vidám pereputty, akiknek nagy részét már jól ismerjük, egy közösen eltöltött estére, ahol a fiatal amerikai Kate MacKenzie által tervezett gyűrűkkel és más egyéb holmikkal játszadoztak, tudjuk meg Mr. Kate weboldaláról. :)

Vanessát, ill. Jamie egyébként nem először húzta ujjára a tervezőnő logójával díszített gyűrűit; mindketten viseltek például egy-egy ilyen ékszert, amikor januárban együtt vásároltak.

További képek az őrült estéről Mr. Kate hivatalos oldalán!

A "Mindig nyár" után

Nehéz döntést állítottak a lányok elé, amikor Jesse McCartney és Zac Efron együtt szerepelt a WB 2004-es sorozatában, a "Mindig nyár"-ban, és választásukat az is megnehezítette, hogy mindketten gyakran voltak láthatóak meztelen felsőtesttel a parton. De miután két évad után elváltak útjaik, az MTV inkább az a kérdés foglalkoztatta múlt év végén, hogy tartja-e még a kapcsolatot a két szívtipró?

Nos, a válasz, valamennyire igen. A 22 éves Jesse december mesélte, hogy pont az interjú előtt körülbelül 2 héttel futott össze Zac-kel. Szó szerint ugyanakkor hajtottunk be egy parkolóövezetbe. Beszélgettünk pár percig. - mesélte a fiatal színész, aki azt is elmondta, hogy bár mindkét srác megtalálta a maga sikerét a "Mindig nyár" utáni világban, abszolút nincs köztük versengés.

Zac egy nagyszerű srác, és igazán boldog vagyok minden sikere miatt. - mondta az MTV-nek. Együtt dolgoztunk kettő, vagy három évig a "Mindig nyár"-on, és emlékszem, hogy a második évadban csatlakozott hozzánk, mint vendégszereplő, de annyira lenyűgözte az embereket, hogy főszereplővé emelték a sorozatban.

Forrás: MTV.

2010. febr. 5.

1610.

Szóval valamikor még az ősidőkben, az előző évtized végén valahol ott hagytuk abba, egy fergetegesre sikerült mesebeli kaland során, hogy éppen az Alföld felett lebegett a szőnyeg, amikor minden utas készült bealudni, és amikor LL azt az információt kapta amcsi ismerőseitől, hogy a Szépség és a Mr alaposan elhibázták a landolást és most gőzerővel tartanak a föld felé, leginkább szabadesésben.

Mi pedig a sivatagban tanyázunk és a lámpásból a Szellemet sehogysem tudjuk előcsalogatni – mi lesz a megoldás? Vajon sikerül kedvenceinknek túlélniük a zuhanást? Vajon ha túl is élik, milyen sérüléseket szenvednek? És milyen hatással lesz világunkra az esetleges baleset?

Ha mesénk most egy szappanopera lenne egy kereskedelmi csatornán, akkor egy olyan 25 perces reklámszünet után derülne fény az eseményekre – ám mivel kedvenc Szerkesztőnk mesekönyve nem kereskedelmi jellegű, máris megtudhatjuk, hogyan alakult kedvenc párosunk sorsa.

Mivel a Sivatag egy mesebeli hely, lévén a Mesélő lakik benne, így aztán bár a lámpás a nagy hidegben befagyott, vágyaink és kívánságaink a szerte áramló mágikus energiának köszönhetően teljesültté válhatnak, így hát: mint rendesen, most is mindőnk jellemző tulajdonságai erősödnek fel, így történhet meg, hogy nagyon rövid gondolkodás után, mikor a Mesélő még bőven a megoldáson agyal, olimpiai bajnok atlétanőnk kezébe veszi a csodalámpát és irdatlan tempóban elkezd szaladni vele, a tengereken és óceánokon mint vízen szikrázó kavics vágtat át, mígnem elér az Államok határáig, miközben a lámpás kiolvad és halványan pislákolva megjelenik a Szellem, és mondja, hogy egy kívánság teljesítésére van energiája – a Fuvolás Lány eközben rendíthetetlenül játszik hangszerén, mégpedig az Igazság című dalt a Vámpírok Bálából, ja, hát ha már misztikum és mese, adjuk meg a módját és mert: „Engem nem térít el senki, csak az igazság, mi izgat! Tudnom kell, hogy mi és mennyi; csakis az számít, mi egzakt! Mi a lényeg? A logikát kell, hogy értsed!

Meg is érkeznek az ominózus helyre, zuhanó hőseinkhez, az egy kéréssel LL magához teleportáltatja a még azóta is bambuló Mesélőt, hogy felerősödve kapja el a zuhanókat. Előbb a Mr-t, kinek MAOW filmje az új évtized első hétvégéjén, vagyis január 01-03-ig 92,073 dollárt fialt 80 moziban, ami annak ellenére 0,5%-os növekedés az előző hétvégéhez képest, hogy a moziszám 35-el kisebb, kell elkapnia, mivel alapból jóval megtermettebb, simán megy is, második körben a Facebook felhasználók közt 5,000 Beastly fant már elérő, a napokban 15,000-et megcélzó Szépség következik, nos ugye árgus tekintetetektől vezérelve roppant óvatosan kell bánnia vele, természetesen elkapja, így aztán mindkét hősünk megmenekül, simán, kicsit izgalmas volt a földet érés, na de úgy vannak vele, hogy legalább lesz sztori, amit mesélhetnek otthon a barátaiknak, noha belátják, hogy ezt a képtelen mesebeliséget nem igazán fogják könnyedén befogadni.

És most van csak gondban a Mesélő, mert ugye egy hónap kihagyás után hol is kellene elkezdeni a számok tálalását, mert számokból bőven van – még akkor is, ha a múlt évtizedben rá kellett csobbanunk, hogy a számok jelentősége nem minden esetben döntő, sőt, most aztán mindkét filmmel úgy jártunk, hogy számszakilag nem túl nagy durranás, ám a kritikusok elismerték, és szerették a MAOW-t és a Bandslam-et is.

Talán akkor kanyarodjunk vissza az előző projektekhez, így ez első mesénkben az idén, és lássuk, hogy a Megint 17 DVD/blu-ray, hogy is fogy az amcsiknál. Nos, e mese kőkeményen fárasztó lesz, szám rengeteg lesz benne, tehát csak akkor olvassa minden utas, ha utána már csak egy útja van ma: a puha ágyba vezető a jó meleg paplan alá.

Tehát decemberben Mikulás napjáig november 30-tól 39,244 db lemez fogyott, mégpedig 594,138 dollár értékben, akkor az összes eladott példányszám 1,356,320 volt. Göngyöljük tovább, máris elértünk a következő naptól december 13-ig, abban az időszakban 29,356 lemezt adtak el a boltosok, mégpedig 444,199 dollár értékben. December 14-20-ig, vagyis az ünnep előtti utolsó héten bevásároltak az amcsik ismét, hiszen 39,505 db lemez fogyott, mégpedig 599,201 dollár értékben – ami ha figyelünk azt jelentheti, hogy árat emeltek az üzletek, hm, nos cseles. Következő időszakunk átöleli a Karácsonyt, estek a mutatók, december 21-27-ig 14,825 db lemez fogyott 225,989 dollár értékben. És akkor, hogy teljesen precízek legyünk számok kapcsán, december 28-31-ig terjedő időszakot nézzük, nos 342-en gondolták úgy az Államokban, hogy Megint 17 DVD/blu-ray-re lenne szükségük, belőlük 5,062 dollár kaszáltak a boltok. És egy tény a téma végére: 1,440,351 db lemez kelt el a Megint 17 című filmből 2009. évben.

Következzen egy hasonló kimutatás a NKF avagy a HSM 3 kapcsán. Tudom, tudom, de kitartás. Kezdjük a Télapóval itt is, vagyis november 29-december 06-ig terjedő időszakkal, amikor is 6,347 db DVD/blu-ray lemez kelt a filmből, méghozzá 138,819 dollár értékben. A december 07-13-ig terjedő időszakban 5,640 db lemez fogyott, 122,649 dollár értékben. Következzen a december 14-20-as intervallum, kereslet növekedést figyelhetünk meg, nagy bevásárlás Karácsonyra, végül is, akinek még nincs, annak tökéletes ajándék ugye, szóval 8,845 lemez kelt el 193,703 dollárért. December 21-27-ig itt is forgalom csökkenés tapasztalható, ami teljesen normális, már-már átlagos, 4,803 példány kelt el és 105,913 dollár bevétel származott. Így aztán kedves mindenki, a ’00-s évek legnagyobb zenés szenzációjából, High School Musical 3 – Senior Year című film dvd/blu-ray kiadásából 2009. évben, azaz 2009. február 17-től év végéig összesen 3,268,868 példányt adtak el az USA-ban!

Természetesen idén is fogytak már mindkét film hazavihető kiadásai, de majd csak a következő mesében foglalkozunk velük, sáfárkodni kell a számokkal is, sakkozni, mint a Fuvolás Lány a bejegyzésekkel – na jó, ő múlt évben volt sakk nagymester, idén a kezdeteket idéző a tempó, minden utas nagy-nagy megelégedésére.

Tempózzunk tovább számaink tengerén – oké, béna hasonlat, de küzd a Mesélő, hogy picit izgisebb legyen e számoktól zsúfolt sztori.

Miután megmentettük őket a megcuffolt hajú srác és az ébenhajú Szépség meghívnak minket némi shopping túrára LA boltjaiba, a cehet ők állják, és az egész lényege, hogy a Mesélőt tovább tereljék a fejlődés útján, már ami a divatot illeti.

Vásárolgatás közben két szűkölő szárú farmer közt a Mr. elmondja, hogy a MAOW január 08-10-ig 35 moziban volt látható, 35,598 dollárnyi 7. hétvégés bevételt eredményezett ez. Meséli, hogy a következő hét végére tovább csökkent a mozik száma, január 15-17-ig összesen 21 filmszínház tartotta műsorán, ők 24,221 dollárral lettek gazdagabbak. Január 18-án alapvetően még hétvége volt az amcsiknál, csak nálunk volt átlagos hétfő, akkor 6,615 termett náluk, dollár mármint ugye. Jöjjön a január 22-24-es hétvége, ami a 9. a sorban, azaz mesés szám ha belegondolunk, mert háromszor három ugyebár – hú, de csúnyán nézhet mindenki, jó, szóval akkor csupán 2,6%-ot csökkent a bevétel, 21 moziban, pénzben ez 23,595 dollárt eredményezett akkor. A 10 pedig egy kerek szám, mondhatjuk, az elmúlt, azaz a január 29-31-ig tartó hétvége folyamán 16,756 dolláros bevétele lett a vállalkozó 23. filmszínháznak filmünkből. Így akkor viszonylag megúszósan le is tudtuk a januárt számügyileg.

Természetesen számokkal nem marad adós két barna csizma felpróbálása közt a Szépség sem, ő nemzetközi eredményekkel tud előhozakodni.

Még októberre kalauzol minket vissza, mondja, hogy újabb országok szállnak be a buliba, amúgy lazán, szóval a fő, hogy a hozzánk közeli Horvátország is felfedezte magának a Bandslam-et, még az október 8-11-i héten volt a premier 4 moziban 15,371 dollárral, ami egy egészen jónak számító eredmény. A következő hét végére 8,200 dolcsi maradt, a 3. hétvégéjén pedig 6,710 dollár a bevétel, ezek a számok nem rosszak különben, 4 moziban, mivel a vetítési átlag 1,678 dollár. A 4. hétvégéje 3,261 dollárt hozott, 5. hétvégéjén 2,763 dollár a szám, és a végső szám a november 12-15-i hétvégéről származik, ami 1,675 dollár. Szóval így a horvátországi összbevétel 44,863 dollár 6 hét alatt.

Most pedig itt az ideje, hogy egy laza taslit lenyomjunk kedvenc számos oldalunk szerkesztőinek, mert: figyelem, Bandslam bevétel jön a Fülöp-szigetekről, nade mikorról?! 2009. augusztus 30-ról! 9,988 dollár 15 moziból, de se előtte se utána nincs szám, hogy eddig mi tartott, öt hónapig miért tartott megosztani velünk ezt az infót, azt nem tudni.

Legyen egy meglepetés az utolsó szám: képzeletben Nagy-Britanniába kell utaznunk, méghozzá azért, hogy a MAOW legelső nemzetközi számait szemügyre vegyük. December 04-06-i hétvégén nyitott a film 187 angol moziban 274,117 dollárt hozva. Ami, nos, átlagos eredmény. Nem kiemelkedő, de nem is tekinthető rossznak, hiszen a vetítési átlag 1,466 dollár, jócskán felül a limitnek tartott 1,000 dolláros átlagon. A második hétvége már nem sikerült ilyen szépen, akkor 161 mozi tartotta műsorán az alkotást, 98,240 dollárt hozott, úgyhogy az összbevétel két hét után a briteknél 557,602 dollár.

Következzék a rég látott kliséparádé, a számok összefoglalásán a sor:

A Megint 17 című, Zac Efron főszereplésével készült vígjáték DVD/blu-ray eladásaiból 2009. évben összesen 25,111,269 dollár bevétel keletkezett.

A High School Musical 3 – Senior Year című, Nagy Közösségépítő Film DVD/blu-ray eladásaiból származó bevétel 2009. évben összesen 58,811,839 dollár volt.

A Bandslam című, Gaelan Connell, Aly Michalka és Vanessa Hudgens főszereplésével készült klisékerülő, sok rockal átszőtt vígjáték nemzetközi bevételei 6,899,299 dollárra nőttek, összbevétele jelenleg 12,110,287 dollár.

A Me And Orson Welles című film, mely Zac Efron első nagy lépése a HSM után, hazájában február 01-el bezárólag 1,132,310 dollárt hozott, nemzetközileg 557,602 dollárra tett szert, összesített bevétele így 1,689,912 dollár.

Újra elvarázsolt minket: Fant. :)
Forrás: The Numbers; BoxOfficeMojo 1 2 3 4 5 6.